Snapshot Nedir? Kali linux Snapshot (1 Viewer)

Mehmet Maşa

Yönetici
Yönetici
5 Tem 2019
52
13
8
İzmir
mehmetmasa.com.tr
#1
Merhaba arkadaşlar, bu günkü makalemde Snapshot nedir ,nasıl kullanılır ondan bahsedicem. .Sanal makine ile çalışan çoğu kişi snapshot kavramını duymuştur.


Snapshot Nedir?

İlk konumda sanal makine üzerinde çalışacağımızdan bahsettim ve sanal makine kurulumunu yaptık. Şimdide sanal makinedeki çalışmalarımızda çok fazla işimize yarayacak ve hata yaptığımızda bizi kurtaracak olan snapshot’tan bahsedicem. Snapshot için örnek vermek gerekirse; oyunlarda bir yerde kayıt edersiniz ve öldüğünüzde kayıt ettiğiniz bölüme dönüp oradan devam edebilirsiniz. Snapshot’ta bu mantık ile çalışmaktadır. Snapshot sayesinde sanal makinemizin anlık ekran görüntüsü alınır ve çalışmalarımızda sanal makine zarar görürse ekran görüntüsü alınan bölüme tekrar dönebiliriz.

Snapshot Nasıl Alınır?

Kullandığımız sanal makineye sağ tıklayıp ” Snapshots ” bölümüne gelin. Üst tarafta AL Butonuna tıklarsanız anlık ekran görüntüsü alıp sanal makinenizi kaydedecektir. Kayıt edilen snapshot’lar aynı bölümde gözüküyor oradan istediğiniz snapshot’ı seçerek geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Hakkımızda

  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan prej.net T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Prej.net karşılaştığınız yazılımsal sorunlar için yardım alabileceğiniz veya sorun yaşayan üyelere yardım edebileceğiniz bir platform. Yaptığınız yazılımlar hakkında üyeler ile beyin fırtınası yapabilir ve daha iyi seviyelere getirebilirsiniz.

Yararlı Bağlantılar

User Menu